Protokoły

Sesja LVI/2022

P R O T O K Ó Ł   Nr LVI/2022

z LVI Sesji Rady Gminy w Radziejowicach odbytej

w dniu 24.10.2022 r., w GCK Powozownia w Radziejowicach.

 

Sesja rozpoczęła się o godz. 1530 i trwała do godz. 1810.

Obecni na posiedzeniu radni oraz zaproszeni goście wg załączonej listy obecności.

           

Punkt 1

Przewodnicząca Rady Gminy Radziejowice Grażyna Górka otworzyła LVI Sesję Rady Gminy Radziejowice VIII kadencji i powitała Panią Wójt U. Ciężką, Zastępcę Wójta                       A. Jankowskiego, radnych, sołtysów i pracowników Urzędu Gminy.

            Stwierdziła prawomocność obrad, gdyż na 14 radnych obecnych było 10 (nieobecni radni: Beata Trzaskowska, Radosław Kuziemski, Bogdan Kowalski, Ewa Stępień )

 

Punkt 2

Przewodnicząca Rady Gminy Radziejowice Grażyna Górka przedstawiła proponowany porządek obrad Sesji:

  1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Zatwierdzenie proponowanego porządku obrad.
  3. Zaprzysiężenie nowo wybranego Radnego Gminy Radziejowice.
  4. Zatwierdzenie protokołów z Sesji RG Nr  LIV/2022 i Nr LV/2022.
  5. Informacja Wójta Gminy z pracy w okresie pomiędzy Sesjami.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego fragmenty miejscowości: Radziejowice Parcel oraz Radziejowice.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie nie wyrażenia zgody na nabycie przedmiotu zapisu windykacyjnego.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie pokrycia części kosztów gospodarowania odpadami komunalnymi z dochodów własnych niepochodzących z pobranej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji dotyczącej obniżenia stawki VAT na drewno opałowe.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w m. Benenard.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w m. Chroboty.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Gminy Radziejowice na 2022 rok.
  15. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Radziejowice.
  16. Informacja z analizy oświadczeń majątkowych za 2021r.
  17. Interpelacje i zapytania radnych.
  18. Sprawy różne.
  19. Zakończenie obrad.

 

 

Następnie Przewodnicząca RG Radziejowice Grażyna Górka poddała pod głosowanie proponowany porządek obrad.

W wyniku głosowania, przy obecności 10 Radnych: (Pani Ewa Ignaszak – nie głosowała przed zaprzysiężeniem.)

- 10 głosami ”za” (B. Michałowska, G. Górka, J. Leczkowska, M. Soból, M. Leja, M. Bielak, P. Partyka, P. Dymecki, T. Bucior, U. Matusiak)

Porządek obrad zatwierdzono.

 

Punkt 3.

Zaprzysiężenie nowo wybranego Radnego Gminy Radziejowice.

Przewodnicząca Rady Gminy Grażyna Górka oddała głos Przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej w Radziejowicach Pani Emilii Ścisłowskiej.

Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Radziejowicach Emilia Ścisłowska poinformowała, że w dniu 02.10.2022r. odbyły się wybory uzupełniającego do Rady Gminy Radziejowice, w okręgu wyborczym nr 7 (Tartaku Brzózki), w obwodzie głosowania nr 2 w Radziejowicach i w obwodzie zamkniętym nr 6 w Domu Pomocy Społecznej w Tartaku Brzózki. W wyborach na 333 uprawnionych do głosowania, wzięło udział 141 osób, co stanowi ponad 42%. Następnie  Przewodnicząca GKW w Radziejowicach przedstawiła wyniki głosowania.

Na 141 głosów 6 głosów było nieważnych. Na poszczególne listy kandydatów i kandydata z tych list oddano następującą liczbę głosów ważnych:
1 STRZEMIECZNY Teofil Stanisław
zgłoszony przez KWW WSPÓLNE DOBRO GMINA RADZIEJOWICE, Lista nr 1  -  liczba głosów - 67
2 IGNASZAK Ewa
zgłoszona przez KWW DOŚWIADCZENIE POPARTE WIEDZĄ, Lista nr 2 -  liczba głosów-  68

Najwięcej ważnie oddanych głosów otrzymała i radną została wybrana:
Pani Ewa IGNASZAK, zgłoszona przez KWW DOŚWIADCZENIE POPARTE WIEDZĄ,

Komisarz Wyborczy w Płocku w dniu 3 października br. podał do publicznej wiadomości wyniki wyborów uzupełniających do Rady Gminy Radziejowice.

Przewodnicząca Rady Gminy Grażyna Górka poinformowała, że przed przystąpieniem do wykonywania mandatu radny składa ślubowanie. Ślubowanie odbywa się w ten sposób, że po odczytaniu roty radny powstaje i wypowiada słowo „ślubuję”.

Ślubowanie może być złożone z dodaniem zdania: „Tak mi dopomóż Bóg”.

Następnie Przewodnicząca Rady Gminy G. Górka odczytała treść roty:

„Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”.

Nowo wybrana  radna Ewa Ignaszak złożyła ślubowanie, wypowiadając słowo „ślubuję”. „Tak mi dopomóż Bóg”.

Przewodnicząca  Rady Gminy Grażyna Górka zwróciła się do Przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej w Radziejowicach Pani Emilii Ścisłowskiej o wręczenie  zaświadczenia nowo wybranej  radnej.

             Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Radziejowicach Emilia Ścisłowska wręczyła zaświadczenie nowo zaprzysiężonej radnej składając gratulacje i życząc owocnej pracy na rzecz Gminy Radziejowice.

Pani Wójt U. Ciężka wraz z Zastępcą Wójta A. Jankowskim złożyli gratulacje nowo zaprzysiężonej radnej, życząc owocnej współpracy. Do gratulacji dołączyli również Przewodnicząca Rady Gminy Grażyna Górka wraz z Wiceprzewodniczącym RG M. Soból.

Punkt 4.

Przewodnicząca Rady Gminy Grażyna Górka poinformowała, że do protokołów z poprzednich Sesji RG Nr  LIV/2022 i Nr LV2022 nie wpłynęły uwagi, więc poddała je pod głosowanie.

W wyniku głosowania, przy obecności 11 Radnych:

- 9 głosami ”za” (B. Michałowska, G. Górka, J. Leczkowska, M. Soból, M. Leja, M. Bielak, P. Partyka, T. Bucior, U. Matusiak)

- 2 głosami „wstrzymującymi się: (E. Ignaszak, P. Dymecki)

Protokoły Nr LIV/2022 i LV/ 2022 zatwierdzono

 

Punkt 5.

Pani Wójta Urszula Ciężka przestawiła informację z pracy w okresie pomiędzy Sesjami, która dotyczyła m.in.:

1. Zarządzenia Wójta Gminy Radziejowice Nr 91/2022  z dnia 20 października 2022 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji projektu Rocznego Programu Współpracy Gminy Radziejowice z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami, o których mowa art. 3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na  2023 rok. Celem konsultacji jest poznanie uwag i opinii organizacji pozarządowych działających na terenie Gminy Radziejowice na temat  projektu  Rocznego Programu Współpracy Gminy Radziejowice z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami, o których mowa art. 3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na  2023 rok. Termin rozpoczęcia konsultacji ustalono na dzień 24 października 2022r. Termin zakończenia konsultacji na dzień 21 listopada 2022r.  Organizacje pozarządowe oraz podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, mogą zgłaszać swoje uwagi  i opinie  w formie pisemnej  za pośrednictwem „Formularza zgłoszenia uwag i opinii”.

2. Informacji, że podczas ogłoszenia naboru  na wole stanowisko urzędnicze Zastępcy Skarbnika Gminy Radziejowice wpłynęły 3 oferty, po zapoznaniu się z ofertami do dalszego etapu postępowania konkursowego zostały zakwalifikowane 2 osoby i są zaplanowane rozmowy indywidualne.

3. Informacji, że zgodnie z decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji do Gminy Radziejowice zostały dostarczone tabletki z jodkiem potasu. W przypadku zagrożenia skażeniem radiacyjnym będą one wydawane mieszkańcom w czterech rozmieszczonych na terenie Gminy Radziejowice punktach.

Punkty dystrybucji tabletek z jodkiem potasu na terenie Gminy Radziejowice zostały wyznaczone w uzgodnieniu z Wojewodą Mazowieckim w następujących lokalizacjach:

- punkt nr 1 – NZOZ „Medycyna Rodzinna” Filia w Radziejowicach, ul. Słoneczna 2,

- punkt nr 2 – Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Korytowie A,                              ul. Szkolna 3

- punkt nr 3 – Szkoła Podstawowa im. Władysława Rdzanowskiego w Radziejowicach,               ul. Główna 2,

- punkt nr 4 – Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego w Kuklówce Radziejowickiej, ul. Szkolna 30.

Podejmowane obecnie działania to standardowa procedura przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego. Obecnie takiego zagrożenia nie ma, i sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki. Jeżeli dojdzie do zdarzenia radiacyjnego komunikat o tym zostanie podany w mediach ogólnopolskich i lokalnych. A dystrybucja tabletek ruszy natychmiast po wydaniu stosownej decyzji przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

4. Informacji, że w dniu 11 października br. odbyły się spotkania konsultacyjne w GCK „Powozownia” dotyczące opracowania nowej Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru działania LGD „Ziemia Chełmońskiego. LSR jest dokumentem umożliwiającym ubieganie się o środki finansowe w kolejnym okresie programowania przeznaczone na rozwój gmin objętych działaniem LGD „Ziemia Chełmońskiego”. Podczas spotkania przeprowadzona została  analiza m.in. mocnych i słabych stron, potencjału, potrzeb, kierunków rozwoju obszaru LGD oraz wydatkowania środków w nowej perspektywie. Zaproszeni do udziału byli mieszkańcy gmin, przedstawiciele przedsiębiorców, przedstawiciele organizacji pozarządowych, a także instytucji publicznych.

5. Realizacji projektu „Pod Biało-Czerwoną” przez Gminę Radziejowice.  Projekt zakładał sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztu i flagi oraz ich instalacja, który został usytuowany na placu rekreacyjnym na przeciwko Urzędu Gminy przy ulicy Kubickiego w Radziejowicach. Wartość zadania wyniosła 5.000 zł., i w całości została sfinansowana ze środków budżetu państwa, pod honorowym patronatem  Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. W dniu 11 listopada odbędzie się pierwsze uroczyste wciągniecie flagi na maszt podczas gminnych obchodów Święta Niepodległości.

6. W dniu 17 października br. w GCK „POWOZOWNIA” w Radziejowicach odbyło się uroczyste podpisanie umów z Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach programu pn. „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych.  Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”, na projekty realizowane przez jednostki ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu żyrardowskiego. W wydarzeniu udział wzięli:

- Minister w Ministerstwie Aktywów Państwowych oraz Poseł na Sejm RP Pan Maciej Małecki;

- Prezes Zarządu WFOŚiGW w Warszawie Pan Marek Ryszka

- Komendant Powiatowy PSP w Żyrardowie – st. bryg. Mariusz Tymoszewicz

- pracownicy WFOŚiGW w Warszawie

- Przedstawiciele Gminy Radziejowice,

- lokalne i ogólnokrajowe media.

- Prezesi i Skarbnicy z jednostek OSP z Powiatu Żyrardowskiego.

Strażacy z powiatu żyrardowskiego otrzymali wsparcie w kwocie 177 361,16 zł na zakup sprzętu i wyposażenia niezbędnego do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń.

Z terenu Gminy Radziejowice wsparcie otrzymały:

- OSP Korytów – kwota 20 000,00 zł na zakup sprzętu i wyposażenia;

- OSP Kuklówka – kwota 20 000,00 zł na zakup sprzętu i wyposażenia.

 Są to kolejne projekty, które realizują nasi strażacy przy współudziale środków  z WFOŚiGW w Warszawie,

 

7. informacji z realizacji zadania pn „Modernizacja nawierzchni drogi lokalnej ul. Polnej w m. Korytów,

8. w trakcie realizacji jest budowa strażnicy OSP w Kuklówce Zarzecznej, w ramach rządowego funduszu Polski Ład Program inwestycji strategicznych, w wysokości                            2.808.756 zł. Całkowity koszt zadania 3.933.017 zł.  

9. realizacji budowy placu rekreacyjno-kulturowego w m. Korytowie A, na którym powstanie strefa zabaw dla dzieci, miejsce rekreacji dla dorosłych oraz siłownia napowietrzna, a także wiata na spotkania mieszkańców. Wartość projektu 1.061.999 zł. Zakończenie zadania planowane jest w połowie grudnia br.

10. realizacji  II etapu modernizacji Stacji Uzdatniania Wody w m. Radziejowice, w zakresie modernizacji budynku i technologii, w ramach dofinansowania  rządowego funduszu Polski Ład, Program inwestycji strategicznych w wysokości 1.300.000 zł.

11. Informacji, że w dniu 3 października br. oficjalnie otwarto i oddano do użytku przy Szkole Podstawowej im. Władysława Rdzanowskiego w Radziejowicach boisko wielofunkcyjne. Uroczystość rozpoczęła się modlitwą z poświęceniem obiektu, następnie zaproszeni goście dokonali uroczystego przecięcia wstęgi. Dalsza część uroczystości odbyła się na hali szkolnej. Uczniowie klas 1-3 przygotowali krótki występ o tematyce sportowej. Podczas uroczystości przybliżono historię starania się o pozyskanie zewnętrznego dofinansowania od 2010 roku w ramach programu ORLIK 2012 oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dopiero wniosek złożony 30.04.2020 r. został pozytywnie rozpatrzony. W uroczystości udział wzięli samorządowcy, przedstawiciele placówek oświatowych i kulturalnych z terenu gminy, księża, przyjaciele szkoły, uczniowie, kadra pedagogiczna i pracownicy Szkoły Podstawowej w Radziejowicach. Gościem specjalnym uroczystości była polska łyżwiarka szybka oraz trzykrotna olimpijka – Pani Luiza Złotkowska.

Boisko wielofunkcyjne posiadające wydzielone powierzchnie do gry:

- w piłkę nożną i ręczną

- do gry w siatkówkę

- dwa boiska do koszykówki

- kort do tenisa z wydzieloną powierzchnią do gry w tenisa ziemnego. Obiekt wyposażony jest w trzytorową bieżnię prostą o długości 80 m (do biegów na dystansie 60 m) i nawierzchni z poliuretanu, oraz zeskok do skoku w dal. Ostateczny koszt inwestycji wyniósł 1 317 000 zł. Zadanie realizowane było przy udziale środków w wysokości 290 700 zł. pozyskanych z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadania inwestycyjnego w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – edycja 2020.

12. Informacji, że w dniu 16 września 2022 r. w Szkole Podstawowej w Korytowie A odbyły się warsztaty profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa na przejściach kolejowych, organizowane przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach projektu „Kampania Kolejowe ABC II”. Gośćmi byli: Minister Maciej Małecki, Prezes Fundacji PKP Pani Katarzyna Kucharek, oraz Wójt Gminy Radziejowice. Główny cel akcji to uwrażliwianie dzieci i młodzieży na zasady bezpieczeństwa, które obowiązują na torach kolejowych, dworcach i w pociągach oraz promowanie wzorowego zachowania się w pobliżu torów. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w zaplanowanych działaniach tym samym poszerzając swoją wiedzę. Zajęcia były przeprowadzone w bardzo przystępny i przyjazny dzieciom sposób. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

13. podpisania umowy z Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na realizacje zadania pn. „Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Radziejowice”. W ramach otrzymanego dofinansowania pokryte zostaną koszty demontażu, zbierania, transportu oraz unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest w gminie  Radziejowice. Szacowany koszt zadania 12.500 zł. 

14. informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty na przeprowadzone  zamówienie w trybie zapytania ofertowego na świadczenie usług audytu wewnętrznego w 2022 roku i 2023. Wpłynęło 5 ofert z których wybrano najkorzystniejszą z nich, obecnie trwa finalizowanie podpisania umowy.

15. przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą przebudowa drogi gminnej lokalnej w ciągu ulicy Sienkiewicza Aleji Lipowej w miejscowości Radziejowice, Radziejowice-Parcele i Kuranów. Do powyższego zamówienia przystąpiły trzy firmy z rozbieżnymi cenami ofertowymi. Najkorzystniejszą cenę zaoferowała firma Granar z Warszawy.  W obecnej chwili trwa etap procedowania i sprawdzania dokumentacji. Kwota oferty wynosi 5.074.598,26 zł.  Na to zadanie Gmina otrzymała dofinansowanie z Polskiego Ładu.

16. informacji z otwarcia ofert na zamówienie publiczne dotyczące odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości na terenie gminy Radziejowice na których zamieszkują mieszkańcy. Zamówienie zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej i odpowiedziały na nie trzy firmy: Jarper Prezero Bałtycka Energia,  Eko-Hetman.  Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Eko-Hetman. Oferta wykonawcy w tym roku jest dużo korzystniejsza niż w zeszłym roku.  Wobec tego opłaty za odbiór odpadów nie zostaną podwyższone.

17. informacji dotyczącej dodatku węglowego. Gmina jest w stałym kontakcie z Wojewodą Mazowieckim, który zobowiązuje do dystrybucji węgla dla mieszkańców. W pierwszej kolejności zaapelowano o dystrybucję węgla do spółek komunalnych działających na terenie Gminy, lecz Gmina Radziejowice takich spółek nie posiada. Nie wiadomo w jaki sposób Gmina miałaby rozprowadzać węgiel.  Jest wspomniane, że powinno się zawierać porozumienia w sąsiednimi gminami. Na dzień dzisiejszy zainteresowania sąsiednich gmin nie ma.  Do tej pory zostało złożonych 998 wniosków na dodatek węglowy w Gminie Radziejowice.  Pozytywnie rozpatrzonych jest 370 szt.,  26 wniosków uzyskało odmowę.  Liczba wniosków złożonych na pelet to 65,  na olej opałowy 25,  na drewno 55. Liczba wniosków na gaz LPG 48 i na  inny rodzaj biomasy 2 wnioski. Zainteresowanie jest,  ale nie aż tak duże jak w innych gminach.

18. informacji z organizacji uroczystości w gminie Radziejowice takich jak Dzień Nauczyciela, Dzień Seniora i złożenia najserdeczniejszych życzeń z tej okazji.

 

Na Sesję RG przybyła Radna - Beata Trzaskowska (12 Radnych)

 

Punkt. 6.

Przewodnicząca RG G. Górka przedstawiła projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego fragmenty miejscowości: Radziejowice Parcel oraz Radziejowice wraz z uzasadnieniem.

Wiceprzewodniczący RG M. Soból powiedział, że na wspólnych komisjach miał dużo wątpliwość co do bliskości tej inwestycji z ulicą Cichą w Radziejowicach. Następnego dnia zainicjował spotkanie Przedstawicieli firmy Ekonip z mieszkańcami,  i został przedstawiony plan. Jest tam zaplanowany duży bufor zielony. Są tam dwie linie energetyczne, jedna przechodzi przez pole i jedna która zasila transformator, więc jest 60-70 metrów buforu i inwestycja nie powstanie w pobliżu budynków mieszkalnych.  

Z-ca Wójt A. Jankowski powiedział, że projekt uchwały jest kontynuacją procedury planu miejscowego we wskazanym  rejonie, z  uwagi na konieczność realizacji budowy inwestycji istniejącej, która tam funkcjonuje. Obecne zapisy planu miejscowego w pewnym stopniu uniemożliwiają budowę takich obiektów jak składy i magazyny i ta uchwała jest próbą podjęcia uregulowania tego statusu o czym szczegółowo rozmawiano na komisjach.

Radny P. Dymecki powiedział, że chciałby przedstawić informację do której udało mu się dotrzeć dotyczącej zapisów dokumentów jakim jest studium uwarunkowań.  Zgodnie z zapisem tym teren na którym ma być przeprowadzona zmiana  to teren UM2 studium.  Teren UM2 nie daje możliwości zabudowania go halami czy rozbudowy zakładu,  tak jak sobie życzy tego inwestor i tak jak zostało to przedstawione w uzasadnieniu że będzie to zgodne.  Tak jak starał się przeczytać podczas komisji, teren ten jest przeznaczony do rozwoju mieszkaniowego oraz strefy usługowej mikro i małych przedsiębiorstw. Takim przedsiębiorstwem  nie jest znajdująca się w tym terenie firma Ekonip.  Zapisy studium nie pozwalają nam na dokonanie takich zmian.  W trakcie komisji zostały przedstawione informacje, może niepełne, może błędne m.in. informacja, że jakoby zapisy UM2 które znajdują się również na terenie wsi Korytów zostały w planie miejscowym udostępnione pod zabudowę hal i magazynów. Teren UM2 w studium uwarunkowań dla wsi Korytów, Korytów A, znajduje się wzdłuż ulicy Głównej. Jedyne dwa plany, które powstały na bazie studium obecnie obowiązującego to uchwała nr 288  z 2021 roku oraz uchwała nr 129 z 2019 roku. Jest to zmiana planu miejscowego dla Korytowa A, obszar 1 oraz dla Korytowa obszar 1. W żadnym z tych planów nie znajduje się takie słowo jak hala czy magazyn. Więc nie można mówić o tym że jest zgoda na takie zabudowania.

W momencie kiedy podejmiemy w tej chwili tą uchwałę o przystąpieniu do zmiany planu, decydujemy się na podjęcie jakiś kosztów, które będą obciążały Gminę Radziejowice. Nie daje to na chwilę obecną możliwości przeprowadzenia, uchwalenia takiego planu, takiej zmiany planu zgodnie z tym wnioskiem, który został złożony. Dlatego żeby nie narażać nas na koszty uważa, że podjęcie tej uchwały w dniu dzisiejszym będzie niekorzystne dla gminy.

Z-ca Wójta A. Jankowski powiedział, że jest to próba uchwalenia planu miejscowego. W tej chwili studium, jest dokumentem, który stanowi o kierunkach zagospodarowania. Jest to dokument, który powstał po uchwaleniu planu, i który aktualnie obowiązuje.  Aktualne przeznaczenie tego planu to jest funkcja AU i APG. Plan z 2004 roku dopuszcza taką lokalizację, budowę składów i magazynów. Takie jest aktualne przeznaczenie. Natomiast to co ogranicza inwestowanie w tym terenie to jest linia ochrony strefy konserwatorskiej krajobrazu kulturowego, która przebiega przez ten teren i która uniemożliwia lokalizację takich obiektów. Podjęta wcześniej próba przygotowania uchwały i zmiany tylko treści planu miejscowego aby ten zapis wyłączyć z planu miejscowego z 2004 roku niestety nie powiódł się i rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody było takie, iż musielibyśmy zmieniać cały plan na którym ta strefa została uchwalona. Natomiast przeznaczenie na tym terenie jest już od prawie 20 lat takie jakie zamierzenie inwestycyjne. W związku z tym, iż prace związane z eliminacją strefy konserwatorskiej na tym terenie wymagałyby dokonania zmiany planu miejscowego z 2004 roku, który obejmuje swoim zasięgiem obszar całej Gminy, w tym przypadku jest nieadekwatne, zbyt czasochłonne, kosztochłonne i praktycznie niemożliwe w tej chwili do zrealizowania. Dlatego też wspólnie z panią urbanistką ustalono o ograniczeniu tego obszaru i o wskazanie tylko tych działek, dla których jest potrzeba zmiany planu miejscowego. Zapis studium mówi o mieszkalnictwie i usługach. Natomiast bywały już takie przypadki i są przykłady, że można dopuścić funkcję usług również przy mieszkaniówce i również w zakresie magazynów i składu.  Podejmując całą uchwałę Gmina nie ponosi żadnych kosztów związanych z realizacją, ponosi jedynie  koszty pracy i koszty organizacyjne. Jeżeli nie byłyby podejmowane takie działania to nie byłoby w ogóle inwestorów na naszym terenie i nie byłoby wpływów z podatków w tym zakresie. Podejmując uchwałę, nadal będą analizowane i sprawdzane możliwości zapisu planów miejscowych, które ewentualnie wejdą w życie i które będą mogły być zatwierdzone przez Radę. W przypadku kiedy pojawią się pewne rozbieżności w interpretacji przepisów prawa, taka procedura zostanie przerwana lub zaproponowane będą inne rozwiązania. Natomiast bez wszczęcia procedury, bez możliwości analizy tego obszaru, nie można podjąć żadnych działań. Inwestycja ta, która byłaby kontynuacją już istniejącego od wielu lat zakładu po prostu by się nie dokonała. Przedsiębiorca chce się rozwijać w kierunku składów i magazynów jest to również bezpośrednie sąsiedztwo obiektu który już istnieje i wokół którego raczej zabudowa mieszkaniowa nie jest wskazana dlatego, że przeznaczenie tego obiektu jest inne. Budowa magazynów i składów  w bezpośrednim sąsiedztwie firmy Ekonip, łącznie z zapewnieniem strefy buforowej, w postaci terenów zielonych jest jak najbardziej zasadna. Jest to działalność prorozwojowa, która Gminie może przynieść wymierne korzyści. W międzyczasie planuje się dla całego tego obszaru poprzez przebudowę ulicy Akacjowej wyprowadzenie ruchu ciężkiego centrum Radziejowic. Obawy  oczywiście są, bo planowanie przestrzenne jak można zauważyć, jest trudną dziedziną dlatego, że interpretacja przepisów prawa jest coraz bardziej zaostrzona dla Gmin. Nie ma pewności, że zapisy w planie miejscowym zostaną zinterpretowane w ten sposób że bez żadnych uwag będą przyjęte.  Podejmowana próba, również w opinii urbanisty jest zasadna. Na dzień dzisiejszy jest to jedyne rozwiązanie. Jeżeli na jakimś etapie pojawią się problemy związane z procedurą uchwalenia planu to Państwo Radni zostaną o tym poinformowani.  Jest potrzeba podjęcia uchwały w takim zakresie. Mogą się pojawić obawy, ale należy podjąć działania i trzeba dalszą procedurę procedować, żeby stwierdzić czy to jest możliwe.

            Radny P. Dymecki w odniesieniu do planu z 2004r. powiedział, że nie bez przyczyny  została wprowadzona strefa ochrony konserwatorskiej, ze względu na bliskość najcenniejszych dla nas terenów kultury, jakimi są  tereny Pałacu, parku do którego przybywa najwięcej osób odwiedzających Gminę. Zapytał czy w ramach posiadanej wiedzy istnieje teraz możliwość uchwalenia planu, który nie będzie zgodny z zapisami, które znajdują się w  studium.

Z-ca Wójta A. Jankowski wyjaśnił, że w tej chwili nie jest uchwalany plan, tylko przystąpienie do procedury opracowania planu. Czy jest taka możliwość że plan miejscowy będzie niezgodny ze studium - pewne zapisy jeżeli nie zostaną przez biuro prawne wojewody zaakceptowane mogą stanowić o tym że ewentualnie opracowany plan będzie niezgodny z zapisami studium. Na dzień dzisiejszy nie można tego jednoznacznie stwierdzić i powiedzieć, że plan miejscowy, który będzie opracowywany, a którego zapisów szczegółowy się nie zna, będzie niezgodny ze studium.

Radny P. Dymecki powiedział, że wskazywał na dwa elementy czyli budowę hal i magazynów na terenie zakładu.

Z-ca Wójta A. Jankowski - tak jak mówił wcześniej, są przypadki, również na terenie Gminy Radziejowice, gdzie w funkcji studium, tam gdzie była mieszkaniówka, dopuszczone zostały usługi.

Radny P. Dymecki -  czy mógłby Pan wskazać taki plan?

Z-ca Wójta A. Jankowski - w tej chwili nie.

Radny P. Dymecki - bo został wskazany taki plan przez niego w Korytowie gdzie takiego zapisu właśnie nie ma.  Tam gdzie następowała zmiana, zawsze następowała zmiana studium, tak jak to miało miejsce..

Z-ca Wójta A. Jankowski - tak jak wcześniej wyjaśniał,  jest to przystąpienie do procedury opracowania planu i o dalszych czynnościach, Radni będą informowani.

 Radny P. Dymecki - chodzi tylko o tą jedną deklarację, czy możemy podejmować próby,  i czy możemy potem uchwalić plan, który będzie niezgodny z zapisami studium.

 Z-ca Wójta A. Jankowski powiedział, że nie będzie można podjąć uchwały, która będzie niezgodna ze studium, bo Biuro Prawne Wojewody to zakwestionuje.  Natomiast zdarzają się przypadki, że w różnych województwach, są akceptowane pewne zapisy w planie a w innych nie.

Radny P. Dymecki - mając doświadczenie z ostatnich kilku lat współpracy z planistami, te możliwości, które są nam przedstawiane, później są negowane przez Wojewodę,  więc na chwilę obecną nie ma zbyt dużego zaufania do opinii, która  została przedstawiona na komisji.

Z-ca Wójta A. Jankowski stwierdził, że nie podejmując żadnych czynności i żadnych prób, też nie byłoby możliwości rozwoju gminy w sensie zmiany zagospodarowania przestrzennego i przyciągania inwestorów. Tak jak wcześniej powiedział są przypadki takie, że podejmowane próby zmiany planów miejscowych były skuteczne i częściowo na nich pojawiły się już nowe inwestycje. Natomiast nie ma pewności, że w każdym przypadku plan miejscowy według zapisów które wcześniej były możliwe, będzie dopuszczony po zmianie. Na tym terenie składy i magazyny są możliwe, zabudowa  tylko w ograniczeniu strefy konserwatorskiej. Będzie to argument przy ewentualnej dyskusji i prowadzeniu rozmów z Biurem Prawnym Wojewody.

Pani Wójt U. Ciężka dodała, że ostatnie rozstrzygnięcia nadzorcze, które trafiają do Gminy Radziejowice są pewnym zadziwieniem, dlatego, że tematy, które do tej pory przechodziły obecnie nie są akceptowalne. Nie jesteśmy jedyną gminą, która ma z tym problemem. Są również różne decyzje do tych samych założeń w województwie łódzkim i w województwie mazowieckim.  Nie wiadomo z czego to wynika. Chcąc poznać stanowisko Biura Prawnego Wojewody jest umówiona  na spotkanie z jego przedstawicielami, w celu wyjaśnienia spraw poruszanych w rozstrzygnięciu nadzorczym dotyczącym studium.  Żeby nie tracić czasu należy podjąć uchwałę w sprawie przystąpienia do planu, ponieważ daje to  możliwość rozmów o wskazanym planie, czy można go procedować dalej czy nie. Należy szukać przedsiębiorców, którzy chcą inwestować, ponieważ w samorządach  jest coraz trudniej o środki finansowe. Należy szukać różnych rozwiązań, metodą prób i błędów.

Z-ca Wójta A. Jankowski przypomniał, że na poprzedniej komisji Pan Radny upominał się o dowody, na której była obecna też pani projektant,. Miała ona ze sobą uchwały, które weszły w życie, i obowiązują w zakresie takiej zmiany (było ich kilka), którą  próbowaliśmy wprowadzić w miesiącu wrześniu, a którą uchylił wojewoda rozstrzygnięciem nadzorczym. Dodał, że są takie przykłady i Pan Radny miał wtedy możliwość zapoznania się z tymi dokumentami o których mówiła pani urbanistka. Obecnie to pierwsza uchwała została unieważniona, a teraz próbujemy zmienić plan dla wskazanego obszaru.

 Radny P. Dymecki odnosząc się do wspomnianego spotkania wrześniowego na którym był przeciwny zmianie,  przypomniał, że wtedy były pytania dlaczego  ma być wprowadzona taka zmiana? Było to przedstawiane, jako zmiana dla przedsiębiorcy, który chciałby wybudować magazyn przy swoim sklepie, takie było uzasadnienie do podjęcia uchwały. Tak więc miał wtedy rację nie zgadzając się na przystąpienie do tamtej zmiany. Takie przeznaczenie jest w planie z 2004 roku. Ten plan, do którego mamy przystępować i ma być uchwalany, nie będzie się zgadzał z zapisami z 2004r.  dlatego że 2 lata później podjęta została zmiana przeznaczenia tych terenów,  kierunków rozwoju terenów, na coś zupełnie innego. Trudno się w tej chwili odnosić do tego, że kiedyś, ktoś pozwolił na coś. My nie możemy cofnąć w tej chwili zabudowy, która powstała na starym planie. Ale to co w tej chwili ma się zadziać, to ma być stworzenie nowego planu, który musi być zgodny z kierunkami rozwoju, które mamy wyznaczone. Zgodny ze studium. które jest uchwalone. Nie możemy w tym momencie wyjść poza te zapisy, które są.

Pani Wójt U. Ciężka - być może Pan ma rację i być może wszyscy przyznają Panu tą rację, ale można podejmować próby, dla dobra Gminy i większych podatków.  

Z-ca Wójta A. Jankowski powiedział, że Pan Radny jest przeciwny wszelkim zmianom planu i rozwoju inwestycyjnemu tej Gminy, a także  pozyskiwaniu inwestorów i inwestowaniu w tereny, które mogłyby być ku temu przeznaczone. Takie działanie i brak próby zmiany planu, jest działaniem na szkodę Gminy.

Radny P. Dymecki stwierdził, że żeby dobrze inwestować w tereny, żeby dobrze planować, to trzeba wyznaczyć obszar, który będzie odpowiednio przygotowany do tego, żeby mógł być tam sprawowany przemysł, czy inna forma usług.   

Następnie Przewodnicząca RG G. Górka zapytała czy są jeszcze uwagi do powyższego projektu uchwały. Więcej uwag nie zgłoszono.

Następnie poddała go pod głosowanie.

W wyniku głosowania, przy obecności 12 Radnych:

- 9 głosami „za” (B. Michałowska, G. Górka, M. Soból, M. Leja, M. Bielak, P. Partyka, T. Bucior, U. Matusiak, B. Trzaskowska)

- 3 głosami „przeciw” (E. Ignaszak, J. Leczkowska, P. Dymecki)

Uchwałę zatwierdzono (Uchwała Nr LVI/399/2022 w zał. do protokołu)

 

Punkt 7.

Przewodnicząca RG G. Górka przedstawiła projekt uchwały w sprawie nie wyrażenia zgody na nabycie przedmiotu zapisu windykacyjnego wraz z uzasadnieniem.

Na Sesję RG przybył - Radny Radosław Kuziemski (13 Radnych)

Następnie Przewodnicząca RG G. Górka zapytała czy są uwagi do przedstawionego projektu uchwały. Uwag, nie zgłoszono, więc poddała go pod głosowanie.

W wyniku głosowania, przy obecności 13 Radnych:

- 11 głosami „za” (B. Michałowska, G. Górka, M. Soból, M. Leja, P. Partyka, T. Bucior,          B. Trzaskowska, E. Ignaszak, J. Leczkowska, P. Dymecki, R. Kuziemski)

- 2 głosami „przeciw” (U. Matusiak, M. Bielak)

Uchwałę zatwierdzono (Uchwała Nr LVI/400/2022 w zał. do protokołu)

 

Punkt 8.

Przewodnicząca RG G. Górka przedstawiła projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości.

Następnie Przewodnicząca RG G. Górka zapytała czy są uwagi do przedstawionego projektu uchwały. Uwag, nie zgłoszono, więc poddała go pod głosowanie.

W wyniku głosowania, przy obecności 13 Radnych:

- 10 głosami „za” (B. Michałowska, G. Górka, M. Soból, M. Leja, P. Partyka, T. Bucior,          B. Trzaskowska, R. Kuziemski, U. Matusiak, M. Bielak)

- 1 głosem „przeciw” (P. Dymecki)

- 2 głosami „wstrzymującymi się” (E. Ignaszak, J. Leczkowska)

Uchwałę zatwierdzono (Uchwała Nr LVI/401/2022 w zał. do protokołu)

 

Punkt 9.

Przewodnicząca RG G. Górka przedstawiła projekt uchwały w sprawie pokrycia części kosztów gospodarowania odpadami komunalnymi z dochodów własnych niepochodzących z pobranej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Następnie Przewodnicząca RG G. Górka zapytała czy są uwagi do przedstawionego projektu uchwały. Uwag, nie zgłoszono, więc poddała go pod głosowanie.

W wyniku głosowania, przy obecności 13 Radnych:

- 12 głosami „za” (B. Michałowska, G. Górka, M. Soból, M. Leja, P. Partyka, T. Bucior,          B. Trzaskowska, R. Kuziemski, U. Matusiak, M. Bielak, E. Ignaszak, P. Dymecki)

- 1 głosem „wstrzymującym się” (, J. Leczkowska)

Uchwałę zatwierdzono (Uchwała Nr LVI/402/2022 w zał. do protokołu)

 

Punkt 10

Przewodnicząca RG G. Górka przedstawiła projekt uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji dotyczącej obniżenia stawki VAT na drewno opałowe, wraz uzasadnieniem.

Następnie Przewodnicząca RG G. Górka zapytała czy są uwagi do przedstawionego projektu uchwały. Uwag, nie zgłoszono, więc poddała go pod głosowanie.

W wyniku głosowania, przy obecności 13 Radnych:

- 11 głosami „za” (B. Michałowska, G. Górka, M. Soból, M. Leja, P. Partyka, T. Bucior,          B. Trzaskowska, R. Kuziemski, U. Matusiak, M. Bielak, J. Leczkowska)

- 2 głosami „wstrzymującymi się”  (E. Ignaszak, P. Dymecki)

Uchwałę zatwierdzono (Uchwała Nr LVI/403/2022 w zał. do protokołu)

 

Punkt 11.

Przewodnicząca RG G. Górka przedstawiła projekt uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji wraz z uzasadnieniem. Poinformowała, że petycja dotyczyła utworzenia młodzieżowej Rady Gminy.

Następnie Przewodnicząca RG G. Górka zapytała czy są uwagi do przedstawionego projektu uchwały. Uwag, nie zgłoszono, więc poddała go pod głosowanie.

W wyniku głosowania, przy obecności 13 Radnych:

- 13 głosami „za” (B. Michałowska, G. Górka, M. Soból, M. Leja, P. Partyka, T. Bucior,          B. Trzaskowska, R. Kuziemski, U. Matusiak, M. Bielak, J. Leczkowska, E. Ignaszak,                P. Dymecki)

Uchwałę zatwierdzono (Uchwała Nr LVI/404/2022 w zał. do protokołu)

Punkt 12.

Przewodnicząca RG G. Górka przedstawiła projekt uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy Sarenki w m. Benenard.

Następnie Przewodnicząca RG G. Górka zapytała czy są uwagi do przedstawionego projektu uchwały. Uwag, nie zgłoszono, więc poddała go pod głosowanie.

W wyniku głosowania, przy obecności 13 Radnych:

- 13 głosami „za” (B. Michałowska, G. Górka, M. Soból, M. Leja, P. Partyka, T. Bucior,          B. Trzaskowska, R. Kuziemski, U. Matusiak, M. Bielak, J. Leczkowska, E. Ignaszak,                P. Dymecki)

Uchwałę zatwierdzono (Uchwała Nr LVI/405/2022 w zał. do protokołu)

 

Punkt 13.

Przewodnicząca RG G. Górka przedstawiła projekt uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy Wiśniowa w m. Chroboty.

Następnie Przewodnicząca RG G. Górka zapytała czy są uwagi do przedstawionego projektu uchwały. Uwag, nie zgłoszono, więc poddała go pod głosowanie.

W wyniku głosowania, przy obecności 13 Radnych:

- 13 głosami „za” (B. Michałowska, G. Górka, M. Soból, M. Leja, P. Partyka, T. Bucior,          B. Trzaskowska, R. Kuziemski, U. Matusiak, M. Bielak, J. Leczkowska, E. Ignaszak,                P. Dymecki)

Uchwałę zatwierdzono (Uchwała Nr LVI/406/2022 w zał. do protokołu)

Przewodnicząca RG G. Górka ogłosiła kilkuminutową przerwę w obradach.

 

Punkt 14.

Przewodnicząca RG G. Górka poprosiła Panią Skarbnik o omówienie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Gminy Radziejowice na 2022 rok.

Skarbnik Gminy M. Górniewska przedstawiła projekt uchwały i  proponowane zmiany budżetowe na rok 2022.

Następnie Przewodnicząca RG G. Górka zapytała czy są uwagi do przedstawionego projektu uchwały.

            Radna J. Leczkowska powiedziała, że chodzi o dopłatę do ścieków, kanalizacji                           169 000 do Żyrardowa za zrzut tj. 6 zł 40 gr czyli wychodzi, że 30 625 metrów sześciennych gdzieś się rozpłynęło i my to  dopłacamy. Dopłacamy z podatków wszystkich sołectw,  ale jest to niezbyt uczciwe w stosunku do Sołectw, które nie mają w ogóle kanalizacji.  Pozostałe 21 Sołectw składa się na ten brak pokrycia w odbiorach, zrzutach do Żyrardowa.  Więc uważa, że komisja rewizyjna tego nie sprawdza.. nie ma liczników pomiarowych na studniach głębinowych, bo efekt tego jest taki, że zrzutów jest więcej, niż poboru wody. Coś jest nie w porządku.

            Radny P. Dymecki zadał pytanie odnośnie pozycji - budowa chodnika przy ulicy Przemysłowej w Radziejowicach, rezygnacja w związku z brakiem dofinansowania dla danej inwestycji.  O jaką kwotę gmina wnioskowała o dopłatę do tej inwestycji ,  ile to jest procent, bo chyba budowa chodnika nie jest po raz pierwszy w planie wpisana, Czy w latach ubiegłych również były wnioski o dofinansowanie i czy one również były nieskuteczne.

            Pani Wójt U. Ciężka  odpowiedziała, że dofinansowanie było przyznane przez LGD, tylko okazało się że Urząd Marszałkowski wymaga od Gminy dokumentu pozwolenia wodnoprawnego, co nie było możliwe do pozyskania w krótkim czasie.  Wniosek jest złożony do Wód Polskich i możemy po raz kolejny, o te same środki wnioskować i otrzymać je po Nowym Roku.

Radny P. Dymecki zapytał jaka jest kwota wnioskowana ?

Pani Wójt U. Ciężka  odpowiedziała, że ponad 100.000 zł.

Pani Wójt U. Ciężka  dodała, że  na pewno środki nie przepadły, jak zostanie uzupełniona dokumentacja, można się o nie ponownie ubiegać.  

Następnie Przewodnicząca RG G. Górka zapytała czy są uwagi do przedstawionego projektu uchwały.

Uwag, nie zgłoszono, więc poddała go pod głosowanie.

W wyniku głosowania, przy obecności 13 Radnych:

- 10 głosami „za” (B. Michałowska, G. Górka, M. Soból, M. Leja, P. Partyka, T. Bucior,          B. Trzaskowska, R. Kuziemski, U. Matusiak, M. Bielak)

- 1 głosem „przeciw” (J. Leczkowska),

- 2 głosami „wstrzymującymi się” (E. Ignaszak, P. Dymecki)

Uchwałę zatwierdzono (Uchwała Nr LVI/407/2022 w zał. do protokołu)

 

Punkt 15.

Przewodnicząca RG G. Górka poprosiła Panią Skarbnik o omówienie projektu uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Radziejowice.

Skarbnik Gminy M. Górniewska przedstawiła projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Radziejowice.

Następnie Przewodnicząca RG G. Górka zapytała czy są uwagi do przedstawionego projektu uchwały.

Uwag, nie zgłoszono, więc poddała go pod głosowanie.

W wyniku głosowania, przy obecności 13 Radnych:

- 10 głosami „za” (B. Michałowska, G. Górka, M. Soból, M. Leja, P. Partyka, T. Bucior,          B. Trzaskowska, R. Kuziemski, U. Matusiak, M. Bielak,

- 1 głosem „przeciw” (J. Leczkowska),

- 2 głosami „wstrzymującymi się” (E. Ignaszak, P. Dymecki)

Uchwałę zatwierdzono (Uchwała Nr LVI/408/2022 w zał. do protokołu)

 

Punkt 16.

Przewodnicząca RG G. Górka przedstawiła informację z analizy oświadczeń majątkowych za 2021r.

P. Wójt U. Ciężka przedstawiła informację z analizy oświadczeń majątkowych za 2021r.

 

Punkt. 17.   

Interpelacji  i zapytań radnych nie było.

 

Punkt 18.

Radny P. Dymecki poprosił o potwierdzenie informacji, która była przekazana podczas ostatniej komisji wspólnej, dotyczącej prac związanych ze składowiskiem Słabomierz-Krzyżówka, o tym że zostały zakończone prace rekultywacyjne.

            P. Wójt U. Ciężka poinformowała, że na jednej z poprzednich Sesji Rady Gminy w sprawozdaniu z pracy Wójta odczytywała pismo dotyczące zamknięcia rekultywacji na składowisku. Nadzór Budowlany z Żyrardowa wydał pozwolenie na użytkowanie, czyli najpierw dał pozwolenie na budowę, a później pozwolenie na użytkowanie czyli zrekultywowane wysypisko śmieci.

Sołtys wsi Stare Budy Radziejowskie  W. Zagórski wystąpił z pytaniem o możliwość zatrudnienia stomatologa do Ośrodka Zdrowia w Radziejowicach.

            P. Wójt U. Ciężka odpowiedziała, że z uzyskiwanych informacji wynika, że do Ośrodka Zdrowia w Radziejowicach, względem ilości pacjentów przysługuje tylko część kontraktu, jeśli chodzi o etat stomatologa i nie każdy chce się zgodzić na takie warunki.   

 

Punkt. 19.

 

Przewodnicząca RG Radziejowice Grażyna Górka zamknęła  LIII Sesję VIII kadencji Rady Gminy Radziejowice.

 

Protokołowała:                                                            Przewodniczący Rady Gminy Radziejowice

Anna Chadryś                                                                                   

Załączniki

Rejestr zmian

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 12 grudnia 2022 09:58
Dokument wprowadzony do BIP przez: Sławomir Janicki
Ilość wyświetleń: 3
12 grudnia 2022 09:59 (Sławomir Janicki) - Dodanie załącznika [protokol_sesja_lvi_2022_z_dn_24_10_2022.pdf] do dokumentu. (Dokument opublikowany)
12 grudnia 2022 09:58 (Sławomir Janicki) - Dodanie dokumentu. (Dokument opublikowany)
logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Gmina Radziejowice dostępna w cyberprzestrzeni" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zatrzymaj banner przewijany